ГБО (газобалонне обладнання) 5 покоління

Газобалонне обладнання 5 покоління

Газобалонне обладнання 5 покоління або як його ще називають - LPi (Liquid Propane Injection) прийшло на заміну 4 покоління, яке довгий час вважалося практично досконалим газовим обладнанням і щодня успішно встановлювалося на тисячі автомобілів.
ГБО 5 покоління встановлюється на інжекторні авто і відповідають екологічними вимогами Євро-3, Євро-4. Головна відмінність ГБО 5 покоління від газобалонного обладнання 4 покоління - постачання зрідженого пропан-бутану у впускний колектор в рідкому вигляді, а не газоподібному як в четвертому поколінні. При цьому для подачі стали застосовувати абсолютно нові форсунки. Такі кардинальні зміни в пристрої і дали поштовх для появи ГБО п'ятого покоління. Система LPi базується на кардинально новій концепції, в якій на заміну редуктора (випарника) прийшов блок клапанів (регулятор тиску), а також газо-паливний насос.
П'яте покоління газового обладнання має газовий балон з уже встановленим газонасосом, цей насос і виконує подачу скрапленого газу на форсунки. Замість одного мідного трубопроводу в ГБО 5 покоління використовуються дві окремі магістралі з синтетичних волокон. У системах 5 покоління використовуються паливні карти і обчислювальні потужності, які закладені в штатному контролері, вносячи в бензинову паливну карту лише необхідні поправки для адаптації двигуна до газового використання.
Головною перевагою газового обладнання цього класу є більш точне уприскування, і практично однакова витрата палива (у літрах), що і при роботі на бензині. Крім того, завдяки випаровуванню газу у впускному колекторі, показники потужності іноді можуть навіть перевищувати характеристики аналогічного двигуна, який працює на бензині. Ще одна важлива відмінність ГБО 5 від ГБО 3 і 4 - функція автоматичної зміни палива (з газ на бензин і навпаки). Це покоління дозволяє виконувати запуск двигуна на газу навіть у найлютіший холод, тому необхідність випаровувати газ перед подачею в мотор зникла сама собою.
Недоліками п'ятого покоління газобалонного обладнання є - висока вартість, підвищена чутливість до нечисто газу, а також низька ремонтопридатність.