ГБО (газобалонне обладнання) 4 покоління

Газобалонне обладнання 4 покоління

Серед усіх існуючих поколінь ГБО, газобалонне обладнання 4 покоління вважається найнадійнішим і, як результат, найпопулярнішим серед автовласників. ГБО 4 покоління до цього часу встановлюють незважаючи на те, що вже існує ГБО 5 і навіть 6 покоління. Все завдяки вдалому поєднанню ціни, якості і надійності системи. Газова установка 4 покоління прекрасно підходить як для бензинових так і інжекторних двигунів.
Кожне з поколінь газобалонного обладнання має свої відмінності, які в основному полягають в способі подачі газу, ну і, звичайно ж, існують певні конструктивні відмінності. У ГБО 4 покоління газовими форсунками управляє блок управління, причому регулювання відбувається окремо для кожного з циліндрів. В якості палива може використовуватися метан або пропан-бутанова суміш газу. Паливо зберігається в резервуарі (балоні) під високим тиском 10-15 атмосфер, а сам газовий резервуар може бути різної конфігурації, наприклад, тороідальний балон або балон циліндричної форми. Газовий редуктор, який є невід'ємною складовою ГБО 4 покоління, служить для зниження тиску до атмосферного. Робота редуктора супроводжується підвищеним виділенням тепла. Що ж відбувається в редукторі-випарнику? У цьому вузлі газ з рідкого стану переходить в газоподібний, після чого подається в змішувач для приготування паливної суміші, що складається з газу і повітря, пройшовши через фільтр, суміш подається на рампу і безпосередньо на газові форсунки.
Газобалонні системи четвертого покоління мають функцію автоматичного перемикання з бензину на газ під час прогріву і навпаки в тому випадку, якщо в газовому балоні закінчився газ.
Плюси ГБО 4 покоління:

  • Рівна робота мотора;
  • Велика фінансова економія;
  • Відповідність екологічним стандартам (в метані і пропан-бутані міститься мінімальна кількість шкідливих домішок, отже, істотно знижується токсичність вихлопу);
  • Відсутня детонація двигуна, отже, ресурс самого мотора збільшується в рази;
  • Несуттєве погіршення динаміки приблизно на 1-2%.